Transvaal opent SML-competitie met zege
VOETBAL – Transvaal is de Suriname Major League gestart met een overtuigende overwinning. De semikampioen versloeg vrijdagavond in het Franklin Essed Stadion rivaal Leo Victor met 2-0, na een 1-0 ruststand.
Trainer Raymond Mannen was tevreden met de vroege voorsprong van zijn ploeg. Al in de derde minuut brak Jamiro Hecbert de ban met een trefzekere openingstreffer. Voor zijn collega Regillio Kolf van Leo Victor was dit juist een domper. “Dat vroege doelpunt bracht ons meteen in de problemen. We moesten ons spelsysteem aanpassen, maar gelukkig hielden we stand tot de rust”, aldus Kolf.
Mannen zag ondanks de voorsprong nog ruimte voor verbetering in het spel van zijn team. “Ik weet dat wij veel beter kunnen. Op sommige momenten hebben wij heel goed gevoetbald en op andere momenten konden wij de bal veel sneller vooruit spelen. Wij konden nog gevaarlijker op de helft van de tegenstander kunnen zijn”, analyseerde hij.
Na de pauze probeerde Leo Victor de achterstand weg te werken, maar Transvaal hield de controle. In de 69ste minuut gooide Jercinio Grendel de wedstrijd in het slot door de score te verdubbelen. “We leden even concentratieverlies, waardoor de speler van Transvaal de bal kon voorleggen bij de tweede paal”, gaf Kolf toe. Met dit doelpunt was het verzet van Leo Victor gebroken en pakte Transvaal de eerste drie punten van het seizoen.