Borussia Dortmund is woensdagavond geen partij gebleken voor Barcelona. Het eerste deel van het tweeluik in de kwartfinales van de Champions League was een doodeenvoudige opgave voor de Catala-nen.
Al na vijf minuten liet Yamal zijn buitengewone klasse zien. Met een akka passeerde hij Dortmund-linksback Rami Bensebaini. De inzet van de tiener verdween, maar net voorlangs, maar het startsein was voor continue problemen voor de nummer acht van de Bundesliga in het huis van de koploper van La Liga.
De ban werd gebroken door Raphinha, die van geluk mocht spreken dat hij zich niet in buitenspelpositie bevond. De Braziliaan ontnam Pau Cubarsí zijn eerste Champions League-doelpunt door op de lijn het laatste zetje te geven. De situatie rook naar buitenspel, maar de twaalfde CL-treffer van Raphinha bleef staan.
Dortmund liet zich niet geheel onbetuigd in het eerste bedrijf. Sterker nog: via Serhou Guirassy hadden de Duitsers zomaar op gelijke hoogte kunnen komen. De spits uit Guinee miste echter twee keer de bal en schoot op slag van rust hard in het zijnet.
Kort na rust toonde Raphinha aan ook een uitstekende aangever te kunnen zijn. De goaltjesdief legde een voorzet van Lamine Yamal koppend neer bij de tweede paal, waar Robert Lewandowski ook al bijna op de doellijn scoorde. Diezelfde Lewandowski was bijna twintig minuten later opnieuw doeltreffend. Vanuit een vlotlopende aanval drukte de Pool na een lage voorzet van Fermín López af.
Een onderschepping van Lewandowski leidde de vierde Barça-treffer in. Raphinha kreeg de bal bij Yamal, die schitterend afwerkte met een tegendraadse inzet. Voor Raphinha was de assist op de tienersensatie alweer zijn vijftigste doelpuntenbijdrage dit seizoen voor zijn club. Met zijn negentiende bijdrage in de Champions League evenaarde de Braziliaan Lionel Messi (2011/12). Komende dinsdag wacht de return in Duitsland. (VZ)