PARAMARIBO – De rechter heeft in hoger beroep beslist dat Progressief Verheffende Partij (PVP) alsnog mag deelnemen aan de verkiezingen.
De verkiezingsautoriteiten moeten hun medewerking verlenen om de partij de gelegenheid te geven zich te registreren en alle nodige documenten in te dienen voor volledige deelname aan de verkiezingen op 25 mei 2025.
De ondervoorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), Wendy Jap-A-Joe, zegt tegen Times of Suriname dat de PVP al geregistreerd staat bij CHS en zij dus daarom niet opnieuw hun stukken hoeven in te dienen. “Tijdens de wettelijke registratieperiode heeft de partij alle benodigde documenten al ingediend”, zegt de CHS-ondervoorzitter.
De volmacht van PVP voldeed volgens CHS echter niet aan de wettelijke vereisten, en op basis daarvan was besloten dat zij niet konden deelnemen aan de verkiezingen. “Als de rechter nu heeft bepaald dat zij alsnog de kans moeten krijgen om mee te doen aan de verkiezingen, respecteren wij dat besluit. Uiterlijk 24 maart ontvangt de PVP haar beschikking en verklaring van CHS en krijgt zij toegang tot het digitale systeem, zodat zij al hun gegevens alsnog digitaal kunnen invullen en opsturen. Wij wachten nu echter op het officiële vonnis van de rechter, dat nog aan ons moet worden overhandigd, zodat wij aan de slag kunnen,” aldus Jap-A-Joe.