Regerend kampioen De Arend heeft dinsdag in de heren seniorenklasse van de Surinaamse Basketbal Associatie een overtuigende zege geboekt op De Arend II.
In de Ismay van Wilgensporthal won de titelhouder met 83-45.
De Arend II begon sterk en toonde in de eerste periode veel strijdlust. De Arend had moeite om in zijn ritme te komen en keek na tien minuten spelen tegen een achterstand van vijf punten aan: 11-16. In de tweede periode nam de titelverdediger echter het heft in handen. Met een indrukwekkende reeks van 27 punten tegen slechts 11 van De Arend II sloeg De Arend een beslissend gat en ging met een 38-27 voorsprong de rust in.
In de derde en vierde periode was De Arend oppermachtig en denderde door naar de overwinning. Joey Tojo was de uitblinker met 19 punten, terwijl Emile Larose en Russel Cairo respectievelijk 12 en 10 punten bijdroegen. Bij De Arend II was Donnegy Stedenburg met 11 punten de topscorer.
In een andere wedstrijd in de heren seniorenklasse was Koi Carper Alladey meedogenloos tegen De Arend III. Het team won met maar liefst 118-25. Vanaf de eerste periode was Koi Carper Alladey niet te stoppen en zette de toon met een overweldigende 47-4 voorsprong. De Arend III wist in de resterende periodes slechts 7, 6 en 8 punten te scoren. Archer Promes werd topscorer van de wedstrijd met 15 punten voor Koi Carper Alladey, terwijl Milton Landsdorf aan de kant van De Arend III tot zes punten kwam.