PARAMARIBO – Voor de verkiezingen worden 420 duizend oproepingskaarten gedrukt. De op-roepingskaarten worden bij drukkerij Multiforms gereed gemaakt. Het Ministerie van Binnenland-se Zaken (Biza) meldt dat vrijdag de start van het drukproces is gegeven.
“In totaal zullen 420.000 oproepingskaarten worden gedrukt voor het electoraat van circa 401.000 stemgerechtigden”, zegt Mohamad Eskak, directeur van Binnenlandse Zaken. Volgens Eskak is het druktraject kort en efficiënt. “Binnen een week zullen alle oproepingskaarten gedrukt zijn”, geeft hij aan. “We zijn vandaag gestart met de voorbedrukte zijde van de kaarten, die teksten bevatten met betrekking tot de artikelen en de redenen van het onbesteld zijn van de kaarten.
De verdere personalisatie, waaronder de gegevens van de kiezer, zal plaatsvinden op het terrein van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), per district met specifieke kleurcodes.” Na het drukproces vindt een grondige verificatie plaats. Vervolgens worden de kaarten verpakt en verzonden naar de verschillende hoofdstembureaus.
Met het oog op de geplande start van de colportage op 30 april, worden de oproepingskaarten voor de moeilijk bereikbare gebieden als eerste verstuurd. “We hebben een strategische planning gemaakt, zodat deze districten tijdig worden voorzien”, aldus Eskak. De colportagewerkzaamheden worden uitgevoerd door vooraf aangeworven colporteurs. Aan het team worden ook personen vanuit politieke organisaties toegevoegd als getuigen. De colporteurs krijgen vooraf een instructietraining over de verstrekking van de oproepingskaarten. “We zorgen ervoor dat iedereen goed voorbereid is, zodat de uitreiking van de oproepingskaarten vlot en ordelijk kan geschieden.”