PARAMARIBO - Gepensioneerde ambtenaren, die bij de laatste pensioenstorting onterecht een te laag bedrag hebben ontvangen, krijgen deze week het verschuldigd verschil op hun bankrekening gestort.
Dit meldt het Pensioenfonds Suriname in een persbericht.
Het Pensioenfonds Suriname heeft bij de storting van maart 2025 onregelmatigheden geconstateerd, waarbij een aantal gepensioneerden minder aan pensioen hebben ontvangen dan waar zij aanspraak op maken.
Het is belangrijk dat hierbij wordt onderstreept dat er niet bij alle gepensioneerden een foutief bedrag is overgemaakt. De meeste cliënten zijn wel correct uitbetaald.
Er is inmiddels nauwkeurig onderzocht waar dit aan gelegen heeft en er is reeds vastgesteld bij wie er een correctie moet plaatsvinden. Het pensioenfonds is dankbaar voor het geduld dat betrokkenen hebben opgebracht en biedt nogmaals zijn verontschuldigingen aan voor het ongerief.
De storing bij de uitbetaling is het systeem binnengeslopen tijdens de laatste herwaardering van de pensioenen. Er zijn namelijk een aantal acties in een keer uitgevoerd, waaronder herwaardering van de ambtenarenpensioenen naar aanleiding van de loonreeks van januari 2025, waarbij er een 5 procent verhoging en incorporatie van de koopkrachtversterking heeft plaatsgevonden. In maart is ook de TWK van de 15 procent verhoging op basis van de loonreeks van juli 2024 stopgezet en is de TWK van de 5 procent verhoging ingegaan.
Verder zullen sommige gepensioneerden tegenwoordig de term ROW (Relatieve Overwaardering) op hun verklaring zien voorkomen. De toelages die voorheen werden uitgekeerd, zullen nu onder deze noemer op de verklaring voorkomen.